Интернет издање - вести се дневно ажурирају
Штампа

Одбојкашице Србије шампионке света

Србија – Италија 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12). Одбојкашице Србије први пут у историји освојиле су златну медаљу на светским првенствима, пошто су после велике борбе и преокрета у Јокохами савладале селекцију Италије.
Српске одбојкашице освојиле су златну медаљу на Светском првенству у Јапану, пошто су у великом финалу савладале Италију 3:2.
Као и много пута до сада, изабранице Зорана Терзића биле су најбоље када је то било најпотребније. Италија је водила 1:0 и 2:1 у сетовима, али се Србија изнова враћала у игру и на крају победила меч у тај-брејку.

Тијана Бошковић и Бранкица Михајловић предводиле су српску екипу до највећег успеха у историји женског спорта, док је све под контролом држала Маја Огњеновић.

Италијанке су добро ушле у меч, освојиле први сет 25:21, да би Србија одговорила са убедљивих 25:14.

Италија поново доилази до предности од 2:1 (25:23), да би Србија после велике борбе изборила тај-брејк (25:19).

Поново је противник имао два поена предности, отишао на промену страна са предношћу од 8:7, али је уследила серија српских одбојкашица од 3:0, а ту предност сачувале су до краја меча.

Србија је тако, после бронзе у Јапану 2006. године, освојила и злато на Светском првенству, док је постала прва репрезентација од СССР-а (1989-1990) која је објединила титуле европског и светског шампиона.

Честитика председника Вучића

Председник Србије Александар Вучић на свом Твитер налогу честитао је одбојкашицама титулу шампиона света.

Величанствена победа! Прво светско злато српских одбојкашица! Поносан и задивљен борбеношћу и приказаним знањем и умећем на терену, честитам од срца! Хвала вам на свему у име Србије и целокупног нашег народа!

Путем Твитера огласила се и премијерка Ана Брнабић.

"Србија је шампион света! Хвала девојкама и стручном штабу, нација се поноси вама!", написала је Брнабићева на Твитеру.

И председница Скупштине Србије Маја Гојковић честитала је одбојкашицама Србије освајање златне медале на Светском првенству.

"Сјајном игром, залагањем и преданим радом дошли сте до најсјајнијег одличја и огромног успеха. Честитам вам од срца, Србија је поносна на вас!", истакла је Гојковићева.

Министар спорта Вања Удовичић истакао је у својој честитки да су српске "шампионке постигле највећи успех за српску женску одбојку, успех за понос, поштовање и памћење"

"Наше одбојкашице показале су још једном да огроман рад, велика жеља, пожртвованост, изузетан тимски дух и слога уз индивидуални квалитет јесу снага и једини пут до репрезентативних медаља. Ви сте пример и мотив и понос за све нас, хвала вам на свему што сте донели Србији овим историјским успехом српског спорта! Честитам одбојкашицама, њиховом стручном тиму и Одбојкашком савезу Србије! Свака част!", истакао је у честитки министар Удовичић.